Migros Kasiyer Maaşları 2024 Ne Kadar?

Migros kasiyer maaşları yeni bir meslek arayışında olanlar tarafından araştırılıyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen marketlerinden biri olan Migros, kasiyer başta olmak üzere pek çok personeli istihdam ediyor. Eğer sizde yeni bir iş arıyorsanız ve mesleğinizi Migros üzerinden yürütmeyi düşünüyorsanız, kasiyer maaşları hakkında merak duyuyor olabilirsiniz.

Bu yazımıza benzer diğer yazılarımızı incelemek için Maaşları kategorimizde ki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Migros Kasiyer Maaşları Ne Kadar?

Migros kasiyer maaşları 2024 yılının en çok araştırılan konularından biri olmayı başarmıştır. Hızlı ve süper market grubunda yer alan, Türkiye’nin en çok tercih edilen marketlerinden biri olması sebebiyle ilgi görmeyi başaran Migros, kendine ait farklı özellikleri ile çalışanına sunduğu avantajlar sebebiyle ilgi görür. Migros’ta farklı pozisyonlarda çalışabilirsiniz. Kasiyer olarak çalışan kişilerin maaşları ortalama 19.000 TL civarındadır. Eğer Part-time olarak çalışmayı düşünüyorsanız bu durumda 12.850 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz.

Migros Kasiyer Maaşları
Migros Kasiyer Maaşları

Migros süper marketler farklı pozisyonlarda işçi istihdam ettikleri için de tercih edilirler. Personellerin yaklaşık 18.500 TL, müdürlerin yaklaşık 37. 500 TL, bölge sorumlularının ise 50.000 TL kazanç elde ettikleri bilinir. Her görev için karşılanması gereken şartların birbirinden farklı olduğu söylenebilir. Öğrenci, yeni mezun ya da yeni bir meslek edinmek isteyenler tarafından tercih edilen meslek grupları arasında bulunan kasiyerlik, Migros’tan çalışmanıza imkan tanıyacak bir iş grubudur.

Bununla birlikte kazançların çeşitli etkenlere bağlı olarak değiştiğini de söylemek gerekiyor. Maaşlar, çalışma şartları, pozisyon, deneyim gibi faktörler kazançlar belirlenirken göz önünde bulundurulan etkenler arasında yer alıyor.

Migros’ta Kasiyer Olarak Çalışmak İçin Hangi Şartların Karşılanması Gerekiyor?

Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olması Migros’ta çalışmak isteyen kişilerin sayısını hızla artırmıştır. Çalışanların maaşları ise en çok araştırılan konuların arasında gelir. 2024 yılında asgari ücrete gelen zam ile birlikte Migros kasiyer olma şartları da merak edilmeye başlamıştır. Eğer siz de Migros süper marketlerde kasiyer olarak çalışmak istiyorsanız;

  • 18 yaşınızı tamamlamış olmalısınız,
  • En az lise mezunu olmalısınız,
  • İş disiplini ve ekip ruhuna uyum sağlamalısınız,
  • İletişim becerilerinizin yüksek olduğundan emin olmalısınız,
  • Dinamik ve hızlı çalışma temposuna ayak uydurmalısınız.
Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz;  Paket Taxi Maaşları Ne Kadar 2024

Bu gibi kriterleri karşıladığınızı düşünüyorsanız sizlerde Migros süper marketlerde kasiyer olarak çalışabilmek adına başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunmak için sizlere en yakın Migros süper marketlere giderek fiziksel olarak bilgi alabilir ya da internet aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet aracılığıyla gerçekleşen başvurularım genellikle daha hızlı dönüş aldığı bilinir.

Migros’ta Kasiyer Olarak Çalışanlar Hangi Haklardan Yararlanıyor?

Migros marketlerde kasiyer olarak çalışanların elde ettiği pek çok hak bulunuyor. Her ayın 4’ünde 1500 TL değerinde verilen alışveriş çeki bu hakların başında geliyor. Bununla birlikte her ay verilen alışveriş çekinin deneyim ve tecrübenin artması ile miktarı da artıyor. Migros ay sonunda prim ödemelerini maaşa yansıttığı için elde ettiğiniz kazanç da artıyor.

Uzun yıllardır Türkiye’nin en çok tercih edilen süper marketlerinden biri olan Migros, kariyer yapmak isteyenler için de iyi bir seçenektir. Kasiyer olarak görevini gerçekleştirmek isteyen kişilerin Migros’ta çalışmak istemelerine yol açan birden fazla avantaj olduğu söylenebilir. Özellikle diğer süper marketler ile karşılaştırıldığında daha avantajlı bir çalışma sistemi olduğu görülen Migros, çalışanlarına sendika haklarından yararlanmalarına dair da avantaj sağlar. Aynı zamanda izin, çalışma saati ve taban ücret gibi haklardan da faydalanmanız söz konusudur. Eğer Migros’ta kasiyer olarak bir yılınızı doldurduysanız 14 + 2 gün yıllık izin hakkından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Yarın haricinde Migros’ta çalıştığınızda yol ve yemek haklarından da yararlanabilirsiniz.

Sürekli olarak personel alımı yapan Migros, kasiyer olarak çalışmak istediğiniz takdirde sizlere avantaj sağlar. Migros’un resmi kariyer sayfasını ziyaret ederek uygun pozisyonlara bakabilir, gerekli başvuruyu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden hızlı bir şekilde dönüş yapıldığı için, kısa süre içerisinde yeni bir işe sahip olabilirsiniz.

Migros kasiyer olmak isteyenlerin tercih ettiği bir firmadır. Migros’ta çalışmak isteyenler tarafından merak edilen konuların arasında çalışma saatleri gelir. Sabah ve akşam olmak üzere iki vardiya olarak çalışılan Migros marketlerde çalışma saatleri 08:30 ve 22:00 saatleri arasındadır. Çalışanların genellikle 8 saat boyunca çalışmaları talep edilir. Yarı zamanlı çalışanların da haftalık karşılamaları gereken bir çalışma saati vardır.

5/5 - (1 Oy)
Paylaş:

Yorum yapın