REI Coin nedir? REI Coin Geleceği

REI Coin Nedir, REI Network’ün native kripto para birimi olan REI Coin, REI Network üzerinde işler yürütmeyi sağlayan anahtardır. REI Network’te çalışırken ağ üzerinde transfer yapma, akıllı sözleşmelerle etkileşim ve farklı birçok işlemin gerçekleşmesini sağlayan REI Coin ağın yakıtı gibi çalışır.

Bu yazımıza benzer diğer yazılarımızı incelemek için Coin Geleceği kategorimizde ki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

REI ağın işlevsel, sağlıklı ve daha güvenli çalışması için ağ katılımcılarını, ağı destekleyen ve ağ üzerinde koruma sağlayan node operatörlerini ödüllendirmek amacıyla kullanılır. Bununla birlikte kullanıcıların stake yapma ve oy kullanma işlemlerinde görev aldığı gibi Network’ün DPoS ve BFT gibi konsensüs mekanizmaları içinde de önemli bir role sahiptir. Bu özellikleri sayesinde ağa güvenli bir yapı kazandırdığı gibi ağın merkeziyetsiz olmasını da sağlar.

REI Coin Nedir
REI Coin Nedir

REI Coin, REI Network’ün işlem ücretlerinin olmaması ve düşük kaynak tüketimi sayesinde kullanıcıların ağ üzerinde özellikle DeFi projeleri için avantaj sağlayan neredeyse sıfır maliyetle işlem yapılmasını sağlar. REI Network ekosisteminin genişlemesini sağlayan bir diğer özellik ise REI Coin’in ağ üzerindeki farklı projeler ve DeFi uygulamaları için transfer aracı olarak kullanılabilmesidir. Bu durum REI Coin’in değerini artırmakla birlikte kullanım alanlarının da büyümesini sağlar.

REI Network Nedir? REI Coin Nedir?

REI Network blok zinciri teknolojisinde gelişen trendlere uyum sağlamak amacıyla daha hafif yapıda, Ethereum ile uyumlu, işlem ücretleri olmadan yüksek performans sağlayan, blok zinciri çerçevesi oluşturmak için geliştirilen platformlardan biridir. İş dünyasının artan taleplerine göre yüksek performans sağlayan ve blok zinciri oluşturma amacıyla üretilen REI Network GXChain’in gelişmiş versiyonudur.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz;  Bitcoin Fiyatı Artar mı? Bitcoin Geleceği 2024

Başlangıçta blok zinciri potansiyelini geliştirmek ve genişletmek amacıyla Graphene çerçevesini temel alarak inşa edilen platform zamanla WASM sanal makinesini sisteme entegre etmiş, bu sayede geliştiricilerin ana akımda yer alan programlama dilleriyle akıllı sözleşmeler oluşturmasını sağlamıştır. Entegre edilen sistemler ve zaman içinde yapılan geliştirmelerle REI Network kullanıcı ağı ve geliştirici kitlesinin büyümesini sağlamıştır.

Ekibin mevcut gelişmelere göre aksiyon alması 2019 yılının sonlarında DeFi’nin yükselişini fark etmesi ve altyapı olarak kullanılan GXChain’in DeFi projeleri için kullanıcı dostu ve verim sağlayan bir altyapı olup olmadığına yönelik incelemeler yapmasını sağlamıştır. Ekip bu inceleme sürecinde DeFi projesinin Ethereum/EVM üzerine inşa edilerek Solidity programlama dilinin sistem için daha yaygın kullanıldığını görmüşlerdir.

REI Network ekibi süreç içinde elde ettiği gözlemler sonucunda GXChain 2.0’ı, EVM ve ekosistemiyle uyumlu halde çalışmasını sağlamaya, DeFi geliştiricileri ve uygulamalarının sistem üzerinde sorunsuz geçiş yapmasını sağlamak için gerekli altyapıyı sağlamaya yönelik çalışmalarına başlamıştır. Ekip bu geçiş sayesinde Ethereum blok zinciriyle aynı deneyimleri korurken, kullanım maliyetlerini azaltma ve konsensüs verimliliğini artırma gibi hedefleri amaçlayarak işlemleri sağlamıştır.

Ethereum kullanıcı dostu kullanım sunmamasına rağmen hala geliştiriciler ve kullanıcılar arasında yüksek tercih edilirliği olan platformlardan biridir. Bunun sebepleri arasında Ethereum’un;

  • ERC20, ERC721 gibi güçlü standartlara sahip olması,
  • Zengin bir kullanıcı topluluğu ve geliştirici ekibine erişimi olması,
  • EVM’nin olgunlaşmış ve tarihsel açıdan test edilmiş bir komut setine sahip olması,
  • Kullanıcı dostu kullanım sağlayan derleyici ve editöre sahip olması gibi nedenler yer alıyor.

REI Network Projesinin Hedefleri Neler?

GXChain’in devamı niteliğinde geliştirilen REI Network blok zincirindeki trend gelişimlere ayak uydurmak, kullanıcıların daha verimli, maliyeti düşük ve uyumlu bir çerçevede işlem yapmaları için geliştirilmiştir. REI Coin geleceğinin ne olacağı ise REI Network projesinin hedefleriyle şekillenecek. Projenin hedefleri:

  • Ethereum ile Uyumluluk: REI Network, Ethereum’un sağladığı geniş ekosistem ve geliştirici topluluğundan yararlanmak amacıyla EVM ile tam uyumlu bir yapı kurar.
  • İşlem Ücretlerinin Olmaması: REI Network blok zinciri teknolojisinin daha yaygın kullanımı ve platformda daha geniş bir kullanıcı kitlesi için kullanıcıların yüksek işlem ücretleri ödemeden işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlar.
  • Yüksek Performans: DeFi projeleri ve yüksek performans gerektiren uygulamalar için blok zincirinin işlem hızı ve verimliliği için kapsamlı araştırmalar ışığında iyileştirmeler sunar.
  • Merkeziyetsizlik ve Güvenlik: REI Network BFT ve DPoS gibi gelişmiş konsensüs mekanizmaları kullanır. Bu sayede ağın güvenli ve merkeziyetsiz olmasını hedefler.
  • Çerçevenin Kullanıcı ve Geliştirici Dostu Olması: REI Network alanında uzman veya blok zinciri teknolojisine yeni başlayanlar için platform üzerinde işlemlerin daha kolay yapılması ve verimli proje geliştirmeleri için kullanıcı dostu, kullanımı kolay bir çerçeve sunar.
Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz;  SAGA Coin Nedir? Saga Protocol Yorumları Geleceği ve Projesi

REI Coin Güncel Bilgileri

REI Coin en yüksek değerini 28 Mart 2024 tarihinde $0.3171 olarak kaydetmiştir. Tüm zamanların en düşük değeri ise 10 Kasım 2022 tarihinde $0.0193 olarak kayıtlara geçmiştir. REI Coin’in dolaşımdaki arzı 950,000,000 REI, toplam arzı ise 1,000,000,000 REI olarak belirlenmiştir.

5/5 - (1 Oy)
Paylaş:

Yorum yapın