Getir Kurye Maaşları 2024

Getir kurye maaşları, Piyasaya çıktığı günden bu yana büyüme göstererek hızlı bir popülerlik kazanan online sipariş platformu Getir farklı alanlarda verdiği hizmetlerle kullanıcılar için avantaj sağladığı kadar iş arayışında olanlar için de büyük bir potansiyel sunuyor. Firmanın esnek çalışma saatleri öğrenciler veya ek gelir arayışında olanlar için fırsatlar sunarken Getir kurye maaşları da merak edilen konulardan biri oluyor. Bu yazımıza benzer diğer yazılarımızı incelemek için Maaşları kategorimizde ki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Herhangi bir işte çalışmıyorsanız veya gün içinde yaptığınız işiniz sizi çok yormuyor ve ekstra zamanınız kalıyorsa gelir kazancınızı artırmak için Getir firmasında kurye olarak çalışabilirsiniz. Bunun için Getir veya farklı iş ilan platformları üzerinden verilen ilanlara başvurabilir, daha önce yapmamış olsanız bile kendinizi bu alanda deneyebilirsiniz.

Getir Kurye Maaşları
Getir Kurye Maaşları

Getir Kurye İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Uluslararası hizmet veren Getir firmasında kurye olarak çalışmak için herhangi bir ilan olmasa da firmanın e-posta adresine CV’nizi göndererek kurye pozisyonu için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için CV ve kendinize ait bilgileri [email protected] adresli e-posta adresine ileterek başvuruda bulunabilirsiniz.

Firmanın uluslararası alanında çalışmak istiyorsanız getir.breezy.hr adresi üzerinden kurye pozisyonu için başvuru yapabilirsiniz. Site İngilizce dilde olmakla birlikte yurtdışı pozisyonlarda çalışabilmek için dil ve yurtdışında çalışma şartlarına da uygun olmanız gerekir.

Getir’in kendi iletişim araçlarından farklı olarak firmanın Kariyer.net üzerinden verdiği ilanları takip edebilir, bu platform üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Getir’de Kurye Olarak Çalışmak İçin Şartlar Neler?

Getir’de kurye olarak çalışarak Getir kurye maaşları kazancını elde edebilmek için firmanın istediği koşullara uygun olmanız gerekir. Bu koşullar aşağıdaki gibidir:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • A1 ve A2 ehliyet,
 • Takım çalışmasında uyumlu olmak,
 • En az ilkokul mezunu olmak,
 • Firmanın talep ettiği eğitimlerden geçmiş olunduğunu gösteren belgelere sahip olmak,
 • Motor kullanımına hakim olmak, trafikte iyi bir dikkate sahip olmak,
 • Teknolojik cihaz kullanımında yeterli seviyede olmak,
 • Siparişleri zamanında teslim edebilmek,
 • Esnek çalışma saatlerine uyumlu olmak,
 • Adli sicil kaydında herhangi suçlu bulunulan bir olayın olmaması,
 • Firmanın çalışma için sağladığı motor, teknolojik aletler, giysi gibi araçları özenli kullanmak,
 • Çalışırken firmanın belirlediği kıyafetleri giymiş olmak.
Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz;  Büyükelçi Nasıl Olunur, Büyükelçi Maaşları 2024

Firmanın sağladığı şartlara uyumlu olsanız bile kuryeliğin fiziksel dayanıklılık gerektiren bir iş olduğunu bilmeniz gerekir. Sürekli trafikte olmak sürekli bir dikkat gerektirir. Trafik kurallarına uyarak teslimatın yapılacağı adrese ulaşmak zaman yönetimi de gerektirir. Firmanın piyasadaki izleniminin iyi olmasında kuryelerin de etkisi vardır. Bu nedenle güler yüz ve iyi bir iletişim becerisi de kurye olarak çalışmak için gerekli özelliklerden diğerleridir.

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar?

Getir kurye maaşları sabit bir değere sahip olmamakla birlikte kuryenin çalışma saatleri, hizmet verdiği bölge ve teslim edilen toplam paket sayısına göre değişmektedir. Örneğin İstanbul gibi kalabalık illerde kuryenin bir saat içinde teslim ettiği paket sayısı görece daha az nüfuslu bir ilde daha az olabilir. Bu nedenle deponun bulunduğu konum ve hizmet verilen bölgeler teslim edilen paket birim fiyatının da değişmesini sağlar.

 • Getir kurye sisteminde saatlik ücret farkı 2024 yılı için 39 TL olarak belirlenmiştir. Buna göre Getir firmasının motoruyla taşıma yapan kurye saatlik olarak 125 TL, kendi motoruyla kuryelik yapan biri saatlik olarak 164 TL kazanabilir.
 • Kuryelerin günlük çalışma saatleri değişmekle Getir firmasının motoruyla günde 8 saat çalışan bir kurye paket teslimleri haricinde 1000 TL, 12 saat çalışmada 1500 TL kazanabilir.
Çalışma SaatiGetir Motoru ile Kurye Ücreti (TL)Kendi Motoru ile Kurye Ücreti (TL)
8 Saat1700₺2186₺
12 Saat2500₺3291₺

Paket başına alınan ücret çalışılan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 20 TL olarak alınıp, kurye gün içinde en az 35 paket teslimi yaptığında 8 saatlik çalışmada 1000 TL + 700 TL’den 1700 TL kazanabilir. Bu durumda günde 8 saat çalışan bir Getir kuryesi ayda 44,200 TL kazanç sağlayabilir. Getir kurye maaşları için bu kazanç çalışma saati artıp kendi motoruyla çalışan kuryeler için daha yüksek olabilmektedir. Ancak kendi motoruyla çalışan kuryeler yakıt masrafını kendileri karşılamaktadır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz;  THY Hostes Maaşları 2024 - Kabin Memuru Ne Kadar Maaş Alır?

Getir Kuryelerinin Çalışma Saatleri

Getir kurye maaşları çalışılan bölge, iletilen paket sayısı, motorun kişiye ait olup olmadığı gibi durumlarda değişmekle birlikte çalışma saatlerine göre de değişmektedir. Çalışma saatleri ise sipariş yoğunluğu durumuna göre değişir. Bu durumda kuryeler 8 saat, 12 saat veya yoğunluğun çok fazla olması durumunda 15 saate kadar çalışabilmektedir.

5/5 - (1 Oy)
Paylaş:

Yorum yapın